Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice" powstał w roku 1958. W swojej ponad 60-letniej historii instytucja przeszła wiele transformacji, jednak mając na uwadze swoją tradycję, wciąż wsłuchuje się w oddolne głosy i pozostaje skupiona na lokalnej społeczności, z którą wspólnie wypracowuje swoją nową formułę.
Od początku istnienia domu kultury jego program jest aktywnie współtworzony przez widzów. W stale modernizowanych przestrzeniach, między innymi nowoczesnej, kameralnej sali widowiskowej, proponujemy bogaty i zróżnicowany repertuar wydarzeń, w tym wysokojakościowe wydarzenia artystyczne, takie jak: seanse filmowe, spektakle, koncerty dobrze znanych i cenionych muzyków oraz projekty międzypokoleniowe. Funkcjonalne projektowanie pozyskiwanych miejsc pozwala tworzyć tematyczne pracownie i wygodne przestrzenie, umożliwiające organizowanie prezentacji multimedialnych, wykładów, wystaw i spotkań. W specjalistycznie wyposażonych salach warsztatowych swoje pasje mogą rozwijać między innymi: tancerze, początkujący twórcy muzyki, pasjonaci sztuk wizualnych, rękodzieła i teatru, a działalność wystawiennicza umożliwia prezentację twórczości zarówno artystów profesjonalnych, jak i miłośników różnych dziedzin sztuki oraz grup twórczych.
Poza organizowaniem autorskich przedsięwzięć, w ramach programu Dzielnice Kultury umożliwiamy mieszkańcom realizację własnych projektów kulturalnych i moderujemy współpracę rożnych podmiotów. Działania te skupiają się wokół budowania kapitału społecznego, który sprawia, że Lublin staje się miejscem dobrym do twórczego życia. Naszym celem jest wdrażanie spójnego i dostosowanego do zmian społecznych programu edukacji kulturalnej, a także rewitalizacja społeczna przestrzeni naszego miasta poprzez kulturę.
Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice" z powodzeniem spełnia swoją dualną funkcję – instytucji kultury oraz miejsca aktywności lokalnej. Synergia tych sfer działalności wzbudza zainteresowanie mieszkańców Lublina. Ponadto wyczuwalna, bardzo przyjazna i nieskrępowana atmosfera zachęca do kolejnych wizyt, a także bliższego odkrywania miejsc ożywianych przez zespół ludzi z pasją, którzy z pełnym zaangażowaniem oddają się swojej pracy.
Do zadań podstawowych w działalności prowadzonej w zakresie
upowszechniania kultury należy:
1) poznawanie i rozbudzanie zainteresowań kulturalnych,
2) przygotowanie do odbioru i tworzenia wartości kulturalnych,
3) kształtowanie wzorców i nawyków aktywnego uczestnictwa w kulturze
i kulturalnego spędzania czasu wolnego,
4) zaspokajanie potrzeb kulturalnych środowiska lokalnego.
Do zadań podstawowych w dziedzinie edukacji kulturalnej należy:
1) organizowanie spektakli, koncertów, wystaw, odczytów, spotkań autorskich,
przeglądów oraz imprez rozrywkowych i turystycznych,
2) rozwój amatorskiego ruchu artystycznego,
3) prowadzenie kół zainteresowań,
4) realizowanie imprez zleconych,
5) prowadzenie impresariatu artystycznego,
6) świadczenie usług fonograficznych , fotograficznych , filmowych,
7) działalność wydawnicza.
źródło: www.ddkbronowice.pl
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz