marquee

☞ www.promogadzety.blogspot.com ☜

środa, 23 czerwca 2021

WYŻSZA SZKOŁA FINANSÓW I INFORMATYKI IM. PROF. JANUSZA CHECHLIŃSKIEGO W ŁODZI

 

 

 

 


Wyższa Szkoła Finansów i Informatyki im. prof. J. Chechlińskiego – niepubliczna szkoła wyższa, założona w 1997 roku w Łodzi przez Bank PBG, Bank Przemysłowo-Handlowy i Powszechny Bank Kredytowy, która została wpisana do rejestru uczelni niepaństwowych MEN pod pozycją 116[1]. Od 2002 szkoła posiada wydział w Kaliszu.

Wyższa Szkoła Finansów i Informatyki oferuje stacjonarne i niestacjonarne studia I stopnia na pięciu kierunkach: finanse i rachunkowość, ekonomia, bezpieczeństwo narodowe, praca socjalna, zarządzanie oraz studia podyplomowe. Absolwenci mogą kontynuować naukę na studiach II stopnia (magisterskich uzupełniających) w ramach posiadanych przez uczelnię umów o współpracy na Uniwersytecie Łódzkim (Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny) oraz Politechnice Łódzkiej (Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki, Matematyki Stosowanej).

Wyższa Szkoła Finansów i Informatyki jest uczestnikiem europejskiego programu wymiany studentów i naukowców „Socrates-Erasmus”, pośredniczy w organizowaniu zagranicznych praktyk studenckich.

Studenci mogą otrzymywać stypendia naukowe i socjalne. Uczelnia posiada własne wydawnictwo, prowadzone są prace badawcze.

Wyższa Szkoła Finansów i Informatyki im. prof. Janusza Chechlińskiego z siedzibą w Łodzi kształci studentów od 1997 roku. Ma bogate, wieloletnie doświadczenie w nauczaniu na kierunkach ekonomicznych. Mury uczelni opuściło prawie 4tys absolwentów. Ich losy potwierdzają dobre ich przygotowanie do zawodów i działań w biznesie. Obecnie działa na obszarze Łodzi i Kalisza.

Wyższa Szkoła Finansów i Informatyki aspiruje do bycia najlepszą prywatną uczelnią w obszarze studiów ekonomicznych. Programy naszych studiów są pieczołowicie dopracowane, by nasi słuchacze wyciągali jak najwięcej korzyści dla rozwoju swojej kariery zawodowej. Dlatego nieustannie prowadzimy ewaluacje programów, rozszerzamy skład kadry o praktyków, organizujemy spotkania z ciekawymi ludźmi. Wszystko po to, aby nasi absolwenci mieli poczucie, że dokonali najlepszego wyboru: studiów na WSFI. Programy studiów spełniają wszystkie wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 26 września 2016 r. w sprawie warunków prowadzenia studiów.

Kadra WSFI to naukowcy i praktycy biznesu. Profesorowie i doktorzy mający wieloletnie doświadczenia akademickie, realizujący badania naukowe zarówno krajowe, jak i międzynarodowe. Praktycy to m.in. wieloletni trenerzy biznesu mający po kilka tysięcy godzin warsztatowych przeprowadzonych dla największych firm krajowych. Dlatego też wiedza, którą przekazujemy jest aktualna i na wysokim poziomie.

WSFI aspiruje do miana uczelni otwartej na nowe wyzwania edukacyjne, promującej idee nowoczesnego nauczania kształcąca na zapotrzebowanie rynku pracy. Podejmuje również działania uprzedzające poprzez prowadzenie badań pilotażowych i określenie europejskich standardów kształcenia oraz wdrożenia ich do procesu dydaktycznego. Pozwala to na ukierunkowanie studenta na sukces, a po ukończeniu studiów, na jego integrację ze społecznością lokalną.
 

Solidną podstawę w dążeniu do sukcesu zawodowego stanowi zawarta w programie studiów wiedza, poparta znajomością języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy i umiejętnością posługiwania się językiem specjalistycznym z dziedziny finansów i rachunkowości, fachową obsługą programów komputerowych oraz doświadczeniem zdobytym w czasie praktyk zawodowych.

Wyprowadzona z powyższych założeń misja Uczelni realizowana jest poprzez następujące cele:


    > upowszechnienia humanistycznych wartości w uczelni i poza nią,
    > oparcie edukacji w Uczelni na profesjonalnej i doświadczonej kadrze dydaktycznej i aktualnych treściach kształcenia,
    > udzielanie pomocy merytorycznej, organizacyjnej administracji publicznej i podmiotom gospodarczym,
    > rozwijanie integralnego modelu kształcenia - łączącego wiedzę teoretyczną z umiejętnościami praktycznymi - poprzez stałą współpracę z administracją publiczną, instytucjami działającymi w społeczności lokalnej.


W ramach zadań edukacyjnych Wyższa Szkoła Finansów i Informatyki:

    > odpowiada na zapotrzebowania edukacyjne społeczności lokalnej,
    > współpracuje i współdziała z organizacjami, instytucjami i specjalistami w dziedzinie nauk społecznych i ekonomicznych,
    > promuje nowe trendy w działalności naukowej i dydaktycznej,
    > modeluje treści kształcenia i wychowania dostosowane do aktualnych wyzwań i zapotrzebowań społeczności lokalnych, uwzględniając nowoczesne formy dydaktyki, bezpieczeństwa oraz zdrowia człowieka,
    > zapewnia wysoką jakość kształcenia i przygotowania absolwentów uczelni do pracy na odpowiedzialnych stanowiskach w administracji publicznej i służbach mundurowych.

źródło: www.wsfi.edu.pl; Wikipedia

 




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz